Groźny wypadek Kubicy!

Robert Kubica z teamu BMW-Sauber miał groźny wypadek na 27. okrążeniu wyścigu o Grand Prix Kanady w Montrealu.

Na 27 okrążeniu, w czasie dojścia do 10. zakrętu bolid Polaka opuścił tor, po czym uderzył w bandę i kilkukrotnie przekoziołkował w powietrzu.

BMW Roberta zostało doszczętnie rozbite a kibice zamarli z przerażenia, gdy uwięziony we wraku Kubica przez kilkadziesiąt długich sekund nie dawał znaków życia. Na torze błyskawicznie pojawiły się służby medyczne, a Polak przetransportowany został do szpitala.

Przez kilkanaście minut cała Polska trzymana była w niepewności, ostatecznie jednak poinformowano, że nasz zawodnik jest przytomny i rozmawia z lekarzami, którzy określili jego stan jako "stabilny".

Czy Robert Kubica wróci za kierownicę bolidu F1?

Tak

Nie

Dziękujemy. Twój głos został już zarejestrowany

Zobacz wyniki

Z pierwszych informacji wynikało, że Robert ma złamaną nogę, ale prócz tego, w tym niezwykle groźnie wyglądającym wypadku, nie doznał on większych obrażeń. Ostatecznie jednak okazało się, że Polak ma jedynie lekkie wstrząśnienie mózgu i skręconą prawą kostkę.

Dziwny wyścig

Po serii nudnych wyścigów, ten w Kanadzie, nie tylko z racji wypadku Polaka, był wyjątkowy. Dojechało tylko 12 kierowców z 22 startujących. Reszta albo niszczyła samochód na bandach, albo - jak Felippe Massa i Giancarlo Fisichella - została wykluczona za złamanie przepisów podczas zatrzymania (jednego z kilku) wyścigu. Zwyciężył, po raz pierwszy w karierze, Lewis Hamilton (McLaren) i został liderem mistrzostw świata. Przypomnijmy - to debiutant. Brytyjczyk, przyjaciel Roberta, zaraz po przekroczeniu linii mety dostał informacje o stanie zdrowia Polaka. Dotychczasowy lider Fernando Alonso kilkakrotnie wypadał z toru i zajął siódme miejsce.